Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag opent komende dinsdag 10 oktober, aan de Teniersstraat 15 in de Schilderswijk, het eerste Alzheimer Trefpunt in de regio Haaglanden.
Het Trefpunt is een plek om samen te komen en geïnformeerd te worden over de verschillende fasen en facetten van dementie. Het is bedoeld voor mensen met dementie en hun naasten en voor iedereen die met dementie te maken heeft of om andere redenen interesse heeft. In het Alzheimer Trefpunt in de Schilderswijk zal er met name veel ruimte en aandacht zijn voor bewoners met een migratieachtergrond en dementie. Er zullen ook tweetalige gastvrouwen aanwezig zijn.
Alzheimer Haaglanden heeft de afgelopen maanden samengewerkt met een groep vrijwilligers uit de wijk om dit Trefpunt op te zetten. Een aantal van hen is door Alzheimer Nederland opgeleid tot gespreksleider voor het Trefpunt. Het Trefpunt zal maandelijks een bijeenkomst organiseren waar informatie wordt gegeven over verschillende facetten van dementie zoals omgaan met dementie, wat is dementie, wat moet je regelen bij de diagnose dementie, dementie en verkeer, technische hulpmiddelen en nog veel meer.